ממשק מעסיקים – מה זה?

בהתאם לתקנות הפיקוח של השירותים הפיננסיים להפקדת כספי הפנסיה לעובדים, החל מינואר 2019 הוחלט שהפקדות כספי הפנסיה לעובדים יהיו על חברות המעסיקות 10 עובדים ומעלה. התקנות מחייבות את המעסיקים לטפל בכל שדיווחי הפנסיה של העובדים וכן לוודא שכל ההפרשות נקלטו בהתאם. מעסיקים אשר לא יתקנו דיווחים שגויים יקנסו, יהיו חשופים לעונשים חמורים ואף תביעות.

מהו ממשק מעסיקים?

ממשק מעסיקים הוא למעשה ממשק אשר אחראי על כל השירותים הפיננסיים שקשורים להפקדת כספי הפנסיה של העובדים. שירותי התפעול הפיננסי הם באחריות המעסיק בלבד והם כוללים את הפעולות הבאות: ביצוע בקרות לאיתור ליקויים טכניים, סליקה ישירה, סליקה ישירה, טיפול בהיזונים חוזרים, בקרה פנסיונית ועוד. בכל אחד מהשירותים הפנסיונים אחראי המעסיק לדווח בהתאם לתקנות. במידה והמעסיק לא מדווח באופן הגון או באופן שגוי הוא חשוף לתביעה ועונשים חמורים כולל קנסות.  הוא חובה על כל מעסיק ואין להתחמק או לדווח באופן שגוי. ממשק מעסיקים

כיצד  שומרים על זכויות העובדים?

באמצעות ממשק מעסיקים ניתן להגן על זכויות העובדים בכל מה שקשור לכספי הפנסיה העתידיים שהם אמורים לקבל בסיום עבודתם. הדיווח התקין והשוטף מאשר לשייך את כספי הפנסיה לחשבון החיסכון של העובד ולשמור על זכויותיו בהתאם לחוק. ממש מעסיקים עוזר לייעל באופן אחיד את תהליכי העבודה אל מעסיקים וגופים שונים. באמצעות הממשק ניתן לחסוך זמן יקר ולפקח ולבקר על הגורמים הרלוונטיים. המעסיק מקבל היזון חוזר מגוף מסוים לאישור העברת הכספים וקבלת הנתונים תוך 12 שעות. את הדיווח ניתן לבצע במסלקה פנסיונית בהתאם למועד שבו המעסיק מפקיד את כספי העובדים לביטוח הפנסיוני. כל פיגור בדיווח מצד המעסיק גורם למעסיק לקנסות ועונשים בהתאם.

יתרונות ממשק מעסיקים

באמצעות ממשק מעסיקים ניתן ליהנות מיתרונות שונים אשר עוזרים לייעל את הדיווח של המעסיק בהתאם להפקדת כספי הפנסיה של העובדים בחברה. יתרונות אלה כוללים:

  • עמידה בתקנות ובחוקים –  הינו חוק אשר יש לעמוד בו בהתאם לתקנות  משרד האוצר ובהתאם לדרישות הרגולציה ואין לעבור עליו, אחרת ישנו קנס ועונש חמור בהתאם.
  • קבלת משוב חזרה – באמצעות הממשק למעסיק ניתן לדווח באופן מקוון לחברות הביטוח ואף לקבל משוב בחזרה.
  • ניטור ובקרה – ממשק למעסיקים מאפשר למעסיקים לבצע פעולות כגון: ניטור, בקרה וחישוב הפרשות פנסיוניות וכספי ביטוח לעובדי החברה.
  • שקיפות מלאה – באמצעות ממשק למעסיקים ניתן לקבל שקיפות מלאה לגבי החיסכון הפנסיוני של עובדי החברה.
  • תיק אישי לכל עובד – באמצעות ממשק למעסיקים ניתן לנהל תיק אישי עבור כל מעסיק מה שמקל על הדיווח של העובדים ע"י המעסיק.

הודות ליתרונות אלה ניתן להגן על כספי הפנסיה של העובדים מדי חודש ואף לפרישת העובדים לפנסיה, מעבר לכך מעסיקים שלא פועלים בהתאם לחוק צפויים לתביעות, קנסות ואף עונשים חמורים בהתאם לכך.

הכנסו לדף הבית למידע נוסף אודות תפעול פנסיוני 

2019-09-15T14:35:33+03:00
Call Now Button דילוג לתוכן