אי שיוך כספי פנסיה – מה זה וכיצד מונעים מזה לקרות?

בשנים האחרונות עקב השינויים הדרמטיים בשוק הפנסיה והגמל, חברות רבות מתקשות עם אי שיוך כספי הפנסיה של העובד. חלק גדול מקנות הפנסיה וקופות הגמל הגדולות עברו לחסות בתי השקעות וחברות ביטוח וכספי הפנסיה שהעובדים חסכו במהלך השנים נעלמו. על מנת לפתור את אי שיוך כספי פנסיה, החליט משרד האוצר על תקנות הפיקוח על השירותים הפיננסיים אשר יסדירו את בעיית אי שיוך כספי פנסיה ויגנו על העובדים השכירים ובשנים האחרונות גם על העובדים העצמאיים.

מהו אי שיוך כספי פנסיה?

שמדברים על אי שיוך כספי פנסיה מתכוונים שלא ניתן לשייך את כספי הפנסיה של העובדים לתוכנית הפנסיה שלהם. ישנם תשלומים וכספי פנסיה שעובדים אשר עובדים שנים רבות במקום עבודה מסודר יורדים מתלוש המשכורת כתשלום הפקדה לכספי הפנסיה, איך אינם מגיעים להפקת בתוכנית הפנסיה כלל וכלל. רוב העובדים השכירים סומכים על המעסיקים שלהם שיפקידו עבורם לתוכנית הפנסיה, אך שהם באים לבדוק את הכספים שמגיעים להם הם רואים שההרבה כספים הלכו לאיבוד ולא משיוכים לכספי הפנסיה שלהם. מצב זה מכעיס עד מאוד במיוחד שמדובר על כספים חשובים של העובדים בבוא העת שיזדקקו להם לאחר פרישתם מהעבודה.

כיצד ניתן מנוע מצב של אי שיוך כספי פנסיה?

על מנת למנוע מצב של אי שיוך כספי פנסיה הוחלט ע"י משרד העוזר לבצע תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים אשר יסדירו את הפיקוח על כספי ותשלומי הפנסיה של העובדים. המעסיקים מחויבים לדווח באמצעות קובץ אחיד שהם מקבלים על התשלומים וכספי ההפקדות שהם מפקידים לעובדים שלהם. מעסיקים אשר לא מדווחים עשויים לקבל עונש חמור מאוד כולל קנס כספי עקב עבירה על חוק הפנסיה.

שירותי השקט שלך יעזרו לכם למנוע מצב של אי שיוך כספי פנסיה

באמצעות שירותי השקט שלך תוכלו להיות רגועים שתשלומי והפקדות הפנסיה אכן מתבצעות בהתאם לחוק. המערכת הטכנולוגית של שירותי השקט שלך פועלת בחסות ופיקוח משרד האוצר ומבטיחה לכם שהתשלומים שלכם ידווחו בהתאם לחוק.

תהליך הדיווח מתנהל כל חודשה באופן תקין כולל קשר עם גופי הפנסיה והביטוח וחברת המסלקה הפנסיונית בעת הצורך. תהליכי הדיווח הינם בתאם לחוק ולחברות הפנסיה והביטוח ובעת הדיווח חברתנו מדווחת שאכן המידע התקבל ונקלט ושויך בחשבון העובד. במידה ויש שגיאות או בעיות בעת הדיווח או שהדיווח לא נקלט, חברת השקט שלך תדאג לבצע את התיקונים הנדרשים ולדר מחדש כל תנועה עד הכספים ייקלטו בהצלחה.

מעבר לכך, חברת השקט שלך דואגת לאיסוף וטיוב המידע הנדרש לדיווח כול לנתוני הקופות ופרטי חשבון הבנק לביצוע העברת כספים. ובעת הצורך אף הכנת טופס 161 במקרה של עזיבה מוקדמת של העובד וקבלת יתרת פיצויים. המעקב אחר הדו"חות השונים שמוציאים לעובדים מאפשרים מעקב אחר התקדמות הטיפול והתהליך עצמו, על מנת להיות בשליטה מלאה על כל פיקוח תהליך העברת הכספים וקליטתם. כך שאם חברת השקט שלך אתה יכול להיות רגוע שאתה בידיים טובות וגם הכספים שלך לפנסיה.

הכנסו לדף הבית למידע נוסף אודות תפעול פנסיוני 

2019-10-15T10:54:54+03:00
Call Now Button דילוג לתוכן