מסלקה פנסיונית – כל השאלות והתשובות

כל מידע הקשור לפנסיה שלנו הוא לא ברור היום. יש כל כך הרבה מונחים, קרנות שונות עם מסלולים שונים. אנו בתור אנשים פרטיים או בתור בעלי עסק חייב לדעת היטב מה עומד לפנינו, מדובר על העתיד שלנו. האם אי פעם שמעתם על המונח "מסלקה פנסיונית"? סביר להניח שלא. ריכזנו לפניכם את כל המידע שעליכם לדעת עבור המונח.

כל השאלות והתשובות על מסלקה פנסיונית

מסלקה פנסיונית – מה זה?

מסלקה פנסיונית היא תוכנית שבאה לקראתנו. יש הרבה אנשים שיש להם קרנות פנסיה מפוזרות, כאלה שהם לא ידעו בכלל שהם פתחו בגיל צעיר. משרד האוצר יזם פרויקט שמטרתו להעביר מידע מלא לגבי כל החסכונות הפנסיוניים שלנו. מה זה אומר? מסלקה פנסיונית היא תוכנית בה תוכלו לראות את כל המידע עבור החסכונות שלכם, יכול להיות שיש להם כסף שלא ידעתם עליו, מה דמי הניהול שאתם משלמים עבור קרן הפנסיה? מה התשואה שלכם וכו'…

איך עובדת מסלקה פנסיונית?

התהליך מאוד פשוט, כדי לקבל מידע עבור כל החסכונות שלכם עליכם להירשם למסלקה הפנסיונית הנמצאת באתר החברה בה קרן הפנסיה שלכם. לאחר מכן, תיכנסו למערכת באמצעות קוד אימות אותו קיבלתם. חפשו באתר אופציה של איסוף מידע, הגישו את הבקשה ולאחר מכן הבקשה שלכם תעבור לכל קרנות הביטוח (מעל 100 חברות), תוך מספר ימים כלל החברות יעבירו את המידע – אם יש לכם חסכונות אצלן או לא. כל המידע יעבור אליכם לאחר מכן. חשוב לציין, הפעולה הזאת כרוכה בתשלום.

האם ניתן לתת למומחה הפנסיוני שלי לעשות את התהליך עבורי?

יש אנשי עסקים או אנשים פרטיים שאין להם זמן או את הידע המספיק כדי לבצע את התהליך בעצמם. לשם כך יש את מומחי הפנסיה, אלו אנשי מקצוע שהמומחיות שלהם היא בלנהל לכם את קרן הפנסיה על הצד הטוב ביותר עבורכם. כדי שהמומחים יוכלו לגשת לכל המסמכים האישיים שלכם ולהתעסק במסלקה הפנסיונית האישית שלכם, עליכם לתת להם ייפוי כוח. ניתן לבצע את ייפוי הכוח בחברה או דרך הדואר.

מה חשוב לדעת אודות מסלקה פנסיונית?

גם לאחר שקיבלתם את התוצאות, יש הרבה אנשים שלא ידעו מה לעשות איתם. כדי להפיק את המירב מהתוצאות שקיבלתם דרך המסלקה הפנסיונית, עליכם יהיה לפנות לאנשי המקצוע, הם ידעו מה קרן הפנסיה הנכונה לכם, לאן כדאי לכם להעביר את כל הכסף, מהם דמי הניהול שתצטרכו לשלם עבור העברה, ואולי אפילו מוטב להשאיר את המצב ככה – לעיתים מדובר בסכום מזערי מאוד ובנוסף יש גם דמי ניהול. כל התהליך לוקח מספר ימים, מסלקה פנסיונית מומלצת בעיקר לאנשים שעברו הרבה מקומות עבודה ויש השערה סבירה שיש לכם חסכונות נוספים, אחרת אתם מוציאים סתם כספים מיותר עבור הבדיקה הזאת. זכרו, את הבדיקה יש לבצע רק במקום מקצועי ואמין, הפרטים האישיים שלכם שם.

מסלקה פנסיונית

מה ההבדל בין המסלקה הפנסיונית להר הכסף?

הר הכסף הוא מנוע חיפוש אשר מופעל על ידי משרד האוצר. המטרה שלו היא לאתר חשבונות לא פעילים בלבד, אליהם לא מופקדים כספים כלל. מנוע זה מספק מידע בנוגע לקיום הכספים והיכן.המסלקה הפנסיונית מספקת מידע לגבי כל החשבונות, פעילים ולא פעילים, והיא גם מספקת מידע מפורט לגבי מצב החיסכון.

האם המידע במסלקה הפנסיונית מאובטח ופרטי?

בהחלט! אתר המסלקה הפנסיונית עומד בתקני אבטחה מחמירים לגבי שמירת פרטיות המידע שמוצג בהם. לרשות המסלקה הפנסיונית עומד צוות מיוחד אשר תפקידו להגן על המערכת מבחינת אבטחת מידע.

מהו קוד אימות ייפוי כוח?

קוד ייפוי כוח הוא קוד אשר ניתן לסוכן או יועץ שמבקש לקבל מידע אודות לקוח מסוים. הקוד מבטיח כי המידע יינתן רק למי שהלקוח נתן עבורו ייפוי כוח. חשוב להבין כי אימות זהות במסלקה הפנסיונית הינו תהליך מהיר אך קפדני, וקוד אימות ייפוי כוח, מופק ללקוח לאחר תהליך הזיהוי, ותקף למשך שלושה חודשים.

אם ניתן לקבל מידע טלפוני לגבי הנתונים במסלקה הפנסיונית?

לא. ניתן לקבל תמיכה טכנית עבור ההתחברות למסלקה, אולם נציגי שירות הלקוחות אינם יכולים ו/או רשאים למסור מידע אישי בנוגע לחסכונות ונתונים נוספים. מדובר במידע אישי ופרטי.

כיצד אפשר לבדוק שהביטוח הפנסיוני מועבר במלואו?

אם אתם שכירים, והמעביד אחראי להפריש עבורכם את כספי הביטוח הפנסיוני, כל שעליכם לעשות הוא להצטייד במספר הפוליסה, או החשבון אליו מופרשים הכספים, ותוכלו לקבל פירוט הפרשות בחשבון פעיל, עבור 12 החודשים האחרונים.

 

הכנסו לדף הבית למידע נוסף אודות תפעול פנסיוני 

2020-02-12T11:13:52+02:00
Call Now Button דילוג לתוכן