מסלקה פנסיונית – מה זה ואיך היא עובדת?

כל מידע הקשור לפנסיה שלנו הוא לא ברור היום. יש כל כך הרבה מונחים, קרנות שונות עם מסלולים שונים. אנו בתור אנשים פרטיים או בתור בעלי עסק חייב לדעת היטב מה עומד לפנינו, מדובר על העתיד שלנו. האם אי פעם שמעתם על המונח "מסלקה פנסיונית"? סביר להניח שלא. ריכזנו לפניכם את כל המידע שעליכם לדעת עבור המונח.

מסלקה פנסיונית – מי את?

מסלקה פנסיונית היא תוכנית שבאה לקראתנו. יש הרבה אנשים שיש להם קרנות פנסיה מפוזרות, כאלה שהם לא ידעו בכלל שהם פתחו בגיל צעיר. משרד האוצר יזם פרויקט שמטרתו להעביר מידע מלא לגבי כל החסכונות הפנסיוניים שלנו. מה זה אומר? מסלקה פנסיונית היא תוכנית בה תוכלו לראות את כל המידע עבור החסכונות שלכם, יכול להיות שיש להם כסף שלא ידעתם עליו, מה דמי הניהול שאתם משלמים עבור קרן הפנסיה? מה התשואה שלכם וכו'…

איך עובדת מסלקה פנסיונית?

התהליך מאוד פשוט, כדי לקבל מידע עבור כל החסכונות שלכם עליכם להירשם למסלקה הפנסיונית הנמצאת באתר החברה בה קרן הפנסיה שלכם. לאחר מכן, תיכנסו למערכת באמצעות קוד אימות אותו קיבלתם. חפשו באתר אופציה של איסוף מידע, הגישו את הבקשה ולאחר מכן הבקשה שלכם תעבור לכל קרנות הביטוח (מעל 100 חברות), תוך מספר ימים כלל החברות יעבירו את המידע – אם יש לכם חסכונות אצלן או לא. כל המידע יעבור אליכם לאחר מכן. חשוב לציין, הפעולה הזאת כרוכה בתשלום.

האם ניתן לתת למומחה הפנסיוני שלי לעשות את התהליך עבורי?

יש אנשי עסקים או אנשים פרטיים שאין להם זמן או את הידע המספיק כדי לבצע את התהליך בעצמם. לשם כך יש את מומחי הפנסיה, אלו אנשי מקצוע שהמומחיות שלהם היא בלנהל לכם את קרן הפנסיה על הצד הטוב ביותר עבורכם. כדי שהמומחים יוכלו לגשת לכל המסמכים האישיים שלכם ולהתעסק במסלקה הפנסיונית האישית שלכם, עליכם לתת להם ייפוי כוח. ניתן לבצע את ייפוי הכוח בחברה או דרך הדואר.

חשוב לדעת אודות מסלקה פנסיונית

גם לאחר שקיבלתם את התוצאות, יש הרבה אנשים שלא ידעו מה לעשות איתם. כדי להפיק את המירב מהתוצאות שקיבלתם דרך המסלקה הפנסיונית, עליכם יהיה לפנות לאנשי המקצוע, הם ידעו מה קרן הפנסיה הנכונה לכם, לאן כדאי לכם להעביר את כל הכסף, מהם דמי הניהול שתצטרכו לשלם עבור העברה, ואולי אפילו מוטב להשאיר את המצב ככה – לעיתים מדובר בסכום מזערי מאוד ובנוסף יש גם דמי ניהול. כל התהליך לוקח מספר ימים, מסלקה פנסיונית מומלצת בעיקר לאנשים שעברו הרבה מקומות עבודה ויש השערה סבירה שיש לכם חסכונות נוספים, אחרת אתם מוציאים סתם כספים מיותר עבור הבדיקה הזאת. זכרו, את הבדיקה יש לבצע רק במקום מקצועי ואמין, הפרטים האישיים שלכם שם.

הכנסו לדף הבית למידע נוסף אודות תפעול פנסיוני 

2019-09-15T14:08:40+00:00