ניהול פנסיוני נכון של העובדים – מדריך למעסיק

התחום של ניהול פנסיוני עבור העובד, הינו תחום חשוב מאוד, שאין להקל בו ראש, ויש להקפיד למלא אחר החוקים הברורים בנושא, על מנת להבטיח ביטוח פנסיוני לעובדים שלכם, מצידכם. אם גם אתם הולכים לאיבוד עם כל המידע ולא בטוחים מה החוקים שאתם כמעסיקים מחויבים בחוק לבצע, על מנת להבטיח את הפנסיה של העובדים שלכם, העמוד הבא הולך לעשות לכם סדר. הנה החוקים שחשוב שתדעו כמעסיקים, לגבי הפנסיה של העובדים שלכם:

ניהול פנסיוני נכון עבור העובד

המעסיק מחויב להפריש בכל חודש 12.5% משכר העובד, על חשבונו, עבור פנסיה ופיצויים:

כל עובד שכיר שמלאו לו 21 שנים, או עובדת שמלאו לה 20 שנים, זכאים לקבל הפרשה לפנסיה שלהם, על ידי המעסיק. אם העובד היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני העבודה הנוכחית, הוא יהיה זכאי להמשיך את הפרשות הביטוח לפנסיה כבר מהיום הראשון. אם לא היה מבוטח לפני כן, הביטוח יתחיל להיות מופרש לאחר שישה חודשים מהיום שהתחיל את עבודתו.

העובד זכאי לבחור ניהול פנסיוני כראות עיניו:

אינכם יכולים כמעסיקים, להחליט בשביל העובד שלכם מה המסלול של ניהול פנסיוני עבורו. ישנם מספר מסלולים של ניהול פנסיוני אשר ניתן להצטרף אליהם, כגון קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים ועוד. זכותו של כל עובד לבחור את סוג הביטוח הפנסיוני, ואינכם יכולים כמעסיקים, להתערב בנושא זה.

העובד זכאי לבחור את החברה בה תנוהל הפנסיה שלו:

אינכם יכולים כמעסיקים, לומר לעובד שלכם "אצלנו הפנסיה מתנהלת בהראל ביטוח, ואתה מחויב להצטרף לחברה זו. זו עבירה חמורה על החוק. העובד זכאי לבחור את החברה בה ינוהל הביטוח הפנסיוני שלו, גם אם זה אומר לפתוח תיק חדש בחברה שאין לכם שום תקשורת איתה. באחריות העובד למלא את הטפסים הנדרשים על מנת להצטרף לביטוח פנסיוני של הגוף בו בחר, ולהחתים אתכם, המעסיקים.

אסור לגבות שום תשלום על ניהול פנסיוני:

אסור לכם כמעסיקים, לגובת תשלום כלשהו מהעובד/ת עבור טיפול בביטוח הפנסיה. מעסיק שגובה למשל תשלום על פתיחת תיק, צפוי לעונשים כחוק.

חובת העברת הכספים על ידכם, לגוף הפנסיוני:

חובה עליכם כמעסיקים, להעביר את כספי הפנסיה אל החברה המנהלת את הפנסיה של העובד, עד 7 ימי עסקים מהיום בו שולם השכר לעובד, או עד 15 ימים לאחר שהסתיים החודש שעבורו משולמים הכספים, המוקדם ביניהם. מעסיק שיאחר לשלם יחויב בריבית במקרה הטוב ויואשם בהלנת שכר, במקרה הפחות טוב. חבל בכלל להיכנס לאיחור בנושא זה.

הפרשות פנסיוניות לעובד שהתפטר או פוטר:

עובד שהתפטר או פוטר, זכאי לקבל ביטוח פנסיוני עד ליום האחרון של עבודתו, כולל עבור תקופת ההודעה המוקדמת שניתנה לו, או שנתן הוא. אם בחרתם לוותר על העובד גם בתקופה המוקדמת, העובד מפסיק לצבור זכויות סוציאליות ולא זכאי להפרשות של פנסיה עבור ההודעה המוקדמת, אלא אם כן קבעתם אחרת בהסכם העבודה מראש.

הכנסו לדף הבית למידע נוסף אודות שירותי תפעול פנסיוני 

הכנסו למידע אודות מערכת סליקה פנסיונית

2020-01-27T12:09:41+02:00
Call Now Button דילוג לתוכן